Prowadzenie biznesu w Polsce

Strony

Kategorie

Typy spółek handlowych

prowadzenie firmy

W polskim prawie mamy wyszczególnione wiele różnych rodzajów spółek handlowych i usługowych. Należą do nich między innymi jednoosobowa działalność gospodarcza, przedsiębiorstwo handlowo-usługowe, spółka komandytowa, z o.o. oraz akcyjna. Jeśli biznesmen już na tyle rozwinie swoją działalność, że przynosi mu ona spory dochód, to powinien pomyśleć o przekształceniu jej w inną formę prawną.

Continue reading 08.12.2015. 08:01

Zmiana pracy

praca w firmie

Kolejny raz wstajesz z samego rana, a potem przez osiem godzin siedzisz i stukasz w klawiaturę komputera? Jesteś zmęczony i znużony wykonywaniem cięgle tych samych czynności w dodatku za kiepskie pieniądze? W takim razie może warto dokonać zmian w swoim życiu. Może właśnie dla Ciebie odpowiednie będzie prowadzenie firmy. Będziesz sam dla siebie szefem w dziedzinie, która Cię interesuje.

Continue reading 03.12.2015. 12:13

Doradztwo w podatkach

W ramach działań podatkowych szczególnie dla firm ważne jest by wybierać firmy posiadające zarówno wyspecjalizowanych specjalistów, co pozwala na zapewnienie zarówno profesjonalne a jednocześnie kompleksowe usługi. Jednocześnie w ramach działań realizowanych przez firmy, które oferują doradztwo podatkowe, ważne jest również decydowanie się na takie usługi, które mogą w jak największym stopniu zapewnić indywidualnie dopasowane usługi.

Realizowanie poszczególnych działań biznesowych wymaga różnych rozliczeń podatkowych. Z tego powodu doradztwo podatkowe musi być realizowane przez specjalistów, którzy mają doświadczenie w ramach poszczególnych branż przy rozliczeniach podatkowych. W tym względzie ważne jest również decydowanie się na usługi takich firm, które pozwalają na zapewnienie usług bezpiecznych, co znów wymaga by dana firma posiadała ubezpieczenie od prowadzonej działalności gospodarczej.

17.02.2014. 06:14